چاپ        ارسال به دوست

کسب رتبه نخست کشور توسط سازمان صمت استان مرکزی

سازمان صمت استان مرکزی رتبه نخست کشور را کسب کرد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: این سازمان در ارزیابی سال ۹۹ کشور در شاخص‌های برنامه عملیاتی و اهداف سالانه رتبه نخست کشور را از آن خود کرده است.

«سعید جعفری کرهرودی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: تمامی شاخص‌های عملکردی سازمان در سال گذشته رشد چشمگیری داشت و با ۲۸ پله رشد، بهترین  عملکرد استانی را در کشور به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: رشد نهضت ساخت داخل ، فعال سازی واحدهای راکد صنعتی ، تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام ، افزایش صادارت ، توسعه فعالیت‌های اکتشافی معدن، احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، نظارت بر شبکه توزیع و حمایت از مصرف کنندگان و به کار گیری ابزارهای نوین مالی با هدف جذب نقدینگی های سرگردان از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی مذکور بود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد : این سازمان در شرایط دشوار  ناشی از شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم های ظالمانه در کشور بود اما توانست با تلاش مضاعف همکاران سازمان ، صنعتگران، معدنکاران و تجار و همچنین تعامل، همراهی و مساعدت تیم اقتصادی استان و تشکل های بخش خصوصی این موفقیت بزرگ را کسب کند.

جعفری کرهرودی اظهار داشت: این سازمان برنامه‌های مختلفی را برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ پیش بینی کرده است و عزم  خود را برای رفع مشکلات و مانع زدایی حوزه تولید و تجارت استان به کار خواهد بست .

وی گفت: استان مرکزی در تحقق اهداف برخی برنامه‌های اجرایی این شاخص‌ها از جمله چهار هزار ۹۶۴ درصد در پرونده تشکیل شده و منتهی به حکم در بازرسی از بازار ، یک‌هزار و ۷۱ درصد در احیاء و فعال سازی معادن غیر فعال ، ۲۴۳ درصد در جایگزینی واردات، ۱۵۷ درصد در فعالسازی واحدهای راکد ، ۱۵۰ درصد پذیرش یا انتشار اوراق تامین مالی شرکت ها در بازار سرمایه،  ۱۴۹ درصد در صدور پروانه های صنعتی ، ۱۴۷ درصد در صدور پروانه های کسب،  ۱۴۰درصد در ایجاد میزهای تخصصی  رشد داشته است.

استان مرکزی به استقرار ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی استان چهارم صنعتی کشور محسوب می‌شود.


٠٩:٠٨ - شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٢١    /    تعداد نمایش : ٢٦٠٥


امتیازدهی